AMD Radeon R7 M370 w laptopie - Wydajność oraz specyfikacja.
Na wstępie trzeba zaznaczyć, że omawiana karta została przygotowana dla laptopów ze średniej półki cenowej i jakościowej. Nie należy więc spodziewać się po niej mocy obliczeniowej, która pozwoli na bezproblemową obsługę najbardziej wymagających programów pod względem sprzętowym. Możemy tu raczej mówić o pewnym standardzie i zachowaniu przyzwoitego poziomu.
Polecane laptopy
Pewne ograniczenia wydajności widoczne są już podczas analizy najważniejszych parametrów technicznych. Uwagę zwraca przede wszystkim stosunkowo niska częstotliwość taktowania rdzenia karty. 875 MHz to wynik raczej przeciętny – co więcej, wartości ta nie może zostać podwyższona, ponieważ R7 M370 nie obsługuje trybu turbo boost.
Nieco lepiej wygląda sprawa obsługiwanej pamięci. Wartość 2 GB nie jest może najwyższy, jednak należy podkreślić, iż jest to pamięć typu GDDR5, bardzo dobrze sprawdzająca się podczas obsługi rozmaitych programów i aplikacji.
AMD Radeon R7 M370 obsługuje bibliotekę DirectX 12 oraz najważniejsze technologie producenta. Czy to wszystko pozwala na obsługę gier komputerowych? Tak, jednak będą to wyłącznie produkcje wiekowe, a także wyróżniające się stosunkowo niskimi wymaganiami sprzętowymi.
Testy wydajności
Możliwości omawianej jednostki potwierdzają różnego rodzaju testy wydajności, które zostały przeprowadzone w programach diagnostycznych 3DMark.
- 3DMark Ice Storm Standard Graphics – 34092 punkty,
- 3DMark Ice Storm Extreme Graphics – 28896 punkty,
- 3DMark Ice Storm Unlimited Graphics – 118746 punktów
- 3DMark Performance GPU – 2524 punktów.
Radeon R7 M370 całkiem dobrze radzi sobie podczas pracy ze zwiększonym obciążeniem, dlatego powinna spełnić wymagania sporego grona użytkowników – zarówno tych korzystających z laptopa w pracy, jak i podczas gry czy też oglądania filmów i obsługi aplikacji sieciowych.
Do grania
W przypadku wykorzystania omawianej karty do uruchomienia gier, pamiętać należy o zakupie urządzenia pracującego na przyzwoitym układzie CPU. AMD Radeon R7 M370 występuje przede wszystkim z procesorami niskonapięciowymi, które gwarantują zadowalającą wydajność, jednak bez większych szaleństw. Do tego wszystkiego warto dodać minimum 8 GB pamięci RAM. Taki zestaw pozwoli nam na obsługę dużej liczby gier.
- Metal Gear Solid V – low: 60 fps, medium: 45 fps, high: 20 fps,
- The Sims 4 – low: 170 fps, medium: 60 fps, high: 35 fps,
- Crysis 3 – low: 55 fps, medium: 35 fps, high: 20 fps,
- BioShock Infinite – low: 100 fps, medium: 55 fps, high: 48 fps,
- Star Wars Battlefront – low: 55 fps, medium: 35 fps, high: 20 fps.
Oczywiście nie są to produkcje z obecnego topu, jednak kilka interesujących tytułów na pewno się znajdzie, czego dowodem jest powyższe zestawienie.
W jakich dokładnie laptopach karta AMD Radeon R7 M370 jest montowana? Wymienić należy przede wszystkim urządzenia od Lenovo. Mowa w tym miejscu między innymi o poszczególnych konfiguracjach laptopa Lenovo ThinkPad E560. Z możliwości omawianej jednostki korzystają również modele pokroju Dell Latitude E5570.
Porównanie z innymi modelami
Karta AMD Radeon R7 M370 przygotowana została po to, aby zagwarantować przyzwoitą pracę w programach o charakterze biznesowym i multimedialnym. Takich uniwersalnych jednostek jest oczywiście więcej, dlatego warto je ze sobą porównać.
Jeżeli szukacie laptopa o przyzwoitych osiągach za stosunkowo niewielkie pieniądze, urządzenia korzystające z przedstawionej wyżej karty powinny okazać się dobrym wyborem.
Znajdziesz w Morele
Laptopy Asus - Laptopy Dell - Laptopy Lenovo - Laptopy HP - Karty graficzne
Komentarze (0)